Juured.ee 
Prindi leht  

Inimene sööb, heidab jäägid endast, vajab katet ja peavarju. Rohkem inimesel ei ole vaja ellujäämiseks. Ahjaa eneseteostus, aga see on aastatuhandeid saadud toiduvalmistamisest, riiete õmblemisest või kodu ehitamisest. Vaid viimased sadakond aastat on enamus Euroopa ja Põhja-Ameerika elanikest otsinud igapäevast eneseteostust teistest tegevustest, kui toidu saamine, ehitamine ja laste kasvatamine. Ometi on see õnnestunud vähestel. Paljud elavad elu, mis neile tõeliselt meeldib vaid harva.

Juured.ee aitab taasavastada inimesele loomuomaseid eluviise. Meie peamine eesmärk on hoogustada isetegemist ja lokaalsetel ressurssidel põhinevat majandamist. Soovime vähendada seeläbi tarbimist ja eluasemelaenusid. Katsetame lihtsaid tehnikaid nii kodu ehitamisel kui ka igapäevases eluviisis. Näiteks oleme veendunud, et  kauakestva hubase kodu saab rajada ka igaühe krundi lähipiirkonnnast toodud materjalidega nagu savi, kruus ja põhk.  Kasutades oma jalgu  ja käsi (suuremate hoonete puhul koppa) on võimalik luua unikaalne elamiskeskkond ning samas ka vähendada kodule minevat rahasummat. 
Juured.ee eesmärk on jagada kõiki kogutud ja järeleproovitud teadmisi ka teistega. Lisaks  cob savimaja koolitustele viime läbi alates 2008 aastast ümara leivaahju koolitusi.Alates 2009 aaasta suvest jagame oskusi i
seehitajatele lihtsate ja efektiivsete küttekollete rajamisel (ümarad puhta põlemisega leso-ahjud, soojust maksimaalselt peegeldavad kaminad). Uue valdkonnana oleme pühendunud vikati kasutamise taas ausse tõstmisele. Koostöös ca 500 aastat vana Austria ettevõttega müüme alates 2009 juunikuust huvilistele kvaliteetvikateid ning õpetame ka vikateid õigesti käsitlema ja hooldama (pinnimine jms).

Kes me oleme?
Bänner juured.ee keskkonnas
Kutsu juured.ee külla!